Programa Curs 2023-2024

Escola Superior D'Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

Programa Segon Trimestre 2023-2024

 

CONFERENCIES A 2/4 DE 6 DE LA TARDA 

 
 

 

4

abril

Dijous
 
SESSIÓ 1066
 

HISTÒRIA DE L’ART

YAYOI KUSAMA La creació artística entre la natura i la psicodèlica
Sra. MUNTSA LAMUA I CASSOU

Llicenciada en Història de l’Art                                      Presidenta de l’Afopa

 

 

11

abril

Dijous
 
SESSIÓ 1067
 

ANTROPOLOGIA

LITERATURA ORAL AL MÓN ÀRAB La narració masculina vs. la narració de les dones
Sra. IVONE PUIG ARTIGAS

   Antropòloga i Arabista

 

 

18

abril

Dijous
 
SESSIÓ 1068
 

BIOLOGIA

ELS OCELLS I LA NOSTRA CULTURA
Sr. PERE ALZINA I BILBENY

Llicenciat en Biologia per la UAB.  Màster en Enginyeria i Gestió Ambiental per la UPC

 

 

25

abril

Dijous
 
SESSIÓ 1069
 

TECNOLOGIA

INTEL·LIGÈNCIA  ARTIFICIAL                   Que és, que no és i quins efectes pot tenir

SR. JUAN CARLES AGUADO CHAO

 Doctor en Informàtica. Professor titular  de l’UPC                               

 

2

maig

Dijous
 
SESSIÓ 1070
 

HISTÒRIA

DE L’EVA BÍBLICA A L’EVA AFRICANA
Sr. LLUIS PRAT VIÑAS

Doctor Enginyer de Telecomunicació                                       

 

 

9

 maig

Dijous
 
SESSIÓ 1071
 

POLÍTICA

NO SERÀ MAI POSSIBLE LA PAU A TERRA SANTA

Sr. XAVIER GARÍ DE BARBERÀ

Doctor en Història Contemporània per l’UAB                                   Màster en Història Comparada

                              

 

16

maig

Dijous
 
SESSIÓ 1072
 

LITERATURA

UN MÓN DE LLENGUAS “LLENGUAFERITS”
DAVID VILA & JESSICA NEUQUELMAN

Dinamitzadors lingüístics

                                                                                                                                  

                                

 

 

23

 maig

Dijous
 
SESSIÓ 1073
 

BIOGRAFIA

BEDRICH SMETANA, L’ÀNIMA DE LA MÙSICA TXECA

Sr. JOAN VIVES BELLALTA

Professor d’Història de la Música a l’ESCAC                      Músic flautista de bec             Membre de diferents grups de cambra de música antiga     Redactor i locutor de Catalunya Música

 

30

maig

Dijous
 
SESSIÓ 1074
 

SOCIOLOGIA

EL CHARLESTON I ELS BOJOS ANYS 20         

“ANTHUS”

Llicenciat en Jazz & perfomance per la Guildhall School of                                       Music & Drama de Londres.

                                                                   

                                

 

 

6

juny

Dijous
 
SESSIÓ 1075
 

CINEMA

“AMADEUS”

Sr. PERE ANDREU JARIOT I VENTURA

 Periodista Musical. Col·laborador de Catalunya Música

 

 

13

juny

Dijous
 
SESSIÓ 1076
 

ENGINYERIA

MATERIALS TÈXTILS PER A L’AUTOMÒBIL
Sr. DANIEL PALET

Enginyer Tèxtil

 

20

juny

Dijous
 
Sense  SESSIÓ 
 

CLOENDA DE CURS

DINAR DE GERMANOR

Oportunament informarem del lloc i preu